Zwiedzaj za pół ceny

numer 1679 - 21.03.2017Gospodarka

Już po raz drugi Polacy będą mogli spędzić weekend, zwiedzając ojczyznę za połowę ceny. Ruszyła bowiem kolejna edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Od 31 marca do 2 kwietnia 2017 r. kilkaset placówek turystycznych, w tym hotele, restauracje i obiekty kulturalne, obniża swoje ceny.

Założeniem akcji jest ożywienie krajowego ruchu turystycznego i zwiększenie wpływu turystyki na dynamikę rozwoju gospodarki. Organizatorzy chcą również stworzyć zbiór ofert produktów i usług turystycznych, które mogą być oferowane klientom kilka razy w roku na terenie całego kraju w atrakcyjnych, obniżonych cenach. Akcja ma też na celu zachęcenie rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych nie tylko w wakacje czy ferie, lecz także poza głównym sezonem wypoczynkowym.

– Niewątpliwie korzyścią dla branży turystycznej jest wspólna, zintegrowana promocja, przygotowana i zrealizowana m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną – mówi Michał Nykowski, pomysłodawca projektu. – Mamy 50 tys. szlaków turystycznych, ponad 18 tys. rowerowych, ponad 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych i 14 obiektów wpisanych na listę UNESCOzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się