fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Obrońcy życia nie chcą in vitro

SPOŁECZEŃSTWO \ Batalia o finansowanie sztucznego zapłodnienia

numer 1684 - 27.03.2017Polska

Mieszkańcy kolejnych miast protestują przeciwko finansowaniu procedury in vitro z budżetu samorządów. Pojutrze głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Bydgoszczy. Tymczasem zgodnie z zapowiedziami rządu w Polsce powstają ośrodki faktycznego leczenia niepłodności, m.in. w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Chociaż sztuczne zapłodnienie wcale nie jest leczeniem niepłodności, niektóre miasta, m.in. Gdańsk, Częstochowa, Łódź, a wkrótce Warszawa i Poznań, opłacają takie zabiegi. W najbliższą środę bydgoscy radni zdecydują, czy również w ich mieście będzie finansowane in vitro. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje kilkanaście organizacji rodzinnych i katolickich. Ich zdaniem „próbuje się doprowadzić do finansowania budzącej ogromne wątpliwości metody in vitro okrężną drogą – poprzez opanowane przez PO i SLD samorządy”.

Bydgoskie Forum Obrony Życia zorganizowało nawet seminarium dla miejskich radnych na temat „Dylematów w sprawie in vitro”, które odbędzie się dzień przed decydującym głosowaniem. – Poprzez biuro rady miasta zaproszenie zostało wysłane do wszystkich radnychzawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama