Lechia przełamała się na Zagłębiu

numer 1691 - 04.04.2017

Po trzech kolejnych porażkach piłkarze Lechii wreszcie mieli okazję cieszyć się ze zwycięstwa. Biało-zieloni przełamali się na Zagłębiu Lubin, które pokonali na Stadionie Energa Gdańsk 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 27. minucie Marco Paixão.
To były bardzo ważne trzy punkty. Zawodnicy na nowo uwierzyli, że potrafią grać w piłkę – przyznał trener gospodarzy Piotr Nowak.
Zagłębie wydawało się idealnym zespołem na przełamanie kiepskiej passy. W czterech poprzednich meczach ekstraklasy lubinianie wywalczyli tylko punkt, a poza tym w październiku przegrali na własnym stadionie z Lechią 1:2. W Gdańsku potwierdziło się, że „miedziowi” są w fatalnej dyspozycji. Zwłaszcza w pierwszej połowie biało-zieloni zdominowali rywali, a efektem ich zdecydowanej przewagi był gol strzelony w 27. minucie przez Marca Paixão. Przy tej bramce warto podkreślić udział Rafała Wolskiego i Lukáša Haraslína. Ten pierwszy popisał się świetnym podaniem do Słowaka, a lewy pomocnik gospodarzy idealnie zagrał piłkę na głowę Portugalczyka.
Po przerwie spotkanie znacznie straciło na atrakcyjności. Gdańszczanie spoczęli na laurach, natomiast rywale mieli za mało argumentów, aby doprowadzić do remisuzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Zieliński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama