Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Lechia przełamała się na Zagłębiu

Dodano: 04/04/2017 - numer 1691 - 04.04.2017
Po trzech kolejnych porażkach piłkarze Lechii wreszcie mieli okazję cieszyć się ze zwycięstwa. Biało-zieloni przełamali się na Zagłębiu Lubin, które pokonali na Stadionie Energa Gdańsk 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 27. minucie Marco Paixão. To były bardzo ważne trzy punkty. Zawodnicy na nowo uwierzyli, że potrafią grać w piłkę – przyznał trener gospodarzy Piotr Nowak. Zagłębie wydawało się idealnym zespołem na przełamanie kiepskiej passy. W czterech poprzednich meczach ekstraklasy lubinianie wywalczyli tylko punkt, a poza tym w październiku przegrali na własnym stadionie z Lechią 1:2. W Gdańsku potwierdziło się, że „miedziowi” są w fatalnej dyspozycji. Zwłaszcza w pierwszej połowie biało-zieloni zdominowali rywali, a efektem ich zdecydowanej przewagi był gol strzelony w 27. minucie