fot. Marcin Pegaz

Walczyć ze smogiem przez cały rok

MAŁOPOLSKA \ ZAINAUGUROWANO PROGRAM „ODDYCHAJ POWIETRZEM”

numer 1691 - 04.04.2017Gospodarka

Na krakowskim Rynku Głównym Tauron rozpoczął akcję „Oddychaj powietrzem” prowadzoną we współpracy ze strażą pożarną, środowiskiem kominiarzy, samorządem Krakowa i wojewodą. Podczas odbywającego się w ubiegłym tygodniu w Krakowie Europejskiego Kongresu Samorządów wiceprezes Tauronu Grzegorz Lot mówił, że czas odejść od hasła: „Oddychaj, ale się nie zaciągaj”. Wczorajszy start programu to pierwszy krok w tym kierunku.
Trzeba walczyć ze smogiem i trzeba to robić przez cały rok – mówił prezes spółki Tauron Filip Grzegorczyk. – Tauron nie chce wyłącznie o tym mówić, ale pomóc ten problem rozwiązać, dlatego rusza akcja „Oddychaj powietrzem”, której celem jest wspieranie mieszkańców Krakowa i Małopolski w walce o niską emisję, a przynajmniej w znaczącym jej ograniczeniu – podkreślił.
Prezes Grzegorczyk poinformował, że w 2017 r. Tauron przeznaczy 356 mln zł na rozwój sieci i infrastruktury energetycznej w Małopolsce. Firma będzie też doradzała w doborze najlepszego ekologicznego sposobu ogrzewania dostosowanego do indywidualnych potrzeb, a tym, którzy się na to zdecydują, zaoferuje pomoc w załatwieniu formalności.
„Oddychaj powietrzem” to hasło przewodnie programu, dla którego kluczowe są: wspólna inicjatywa antysmogowa, edukacja, zaangażowanie mieszkańców, budowanie postawy proaktywnej mieszkańców gminy, pozyskanie wiedzy na temat postaw mieszkańców gminy, ich potrzeb i motywacjizawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama