Platformiany transformers

PAMIĘĆ \ POMNIK DEWASTACJI STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ PRZEZ RZĄD TUSKA

numer 1691 - 04.04.2017Polska

Na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego dawnej Stoczni Szczecińskiej stanie pomnik dewastacji stoczni przez rząd premiera Donalda Tuska. Powstanie on z kilkutonowego urządzenia spawalniczego, które jak wiele innych zostało pocięte i przeznaczone na złom po wprowadzeniu ustawy likwidującej stocznię w czasie rządów Platformy Obywatelskiej.
Tak zwaną specustawę stoczniową Sejm przyjął w marcu 2009 r. W praktyce oznaczała ona likwidację Stoczni Szczecińskiej Nowej, wyprzedaż majątku i zwolnienie grupowe pracowników. Sprawne urządzenia, których nie udało się sprzedać, były cięte palnikami i złomowane.
– To było celowe działanie po to, aby w Szczecinie już nigdy nie można było budować dużych statków – mówi Andrzej Strzeboński, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego znajdującego się na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej. – To, co się działo, było zwyczajnym barbarzyństwem, bo niszczono sprawne urządzenia i wywożono na złom.
Prezes chce, aby z jednego z kilkutonowych automatycznych urządzeń spawalniczych, które zostało przecięte na pół palnikiem i pozostawione, utworzyć pomnik barbarzyńskiej dewastacji Stoczni Szczecińskiej Nowej przez rząd Donalda Tuskazawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama