Prestiżowy narożnik na razie tylko ogrodzony

ŚRÓDMIEŚCIE CZEKANIE NA ROZPOCZĘCIE INWESTYCJI

numer 1694 - 07.04.2017

Narożnik ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej wraz z wejściem do stacji metra Świętokrzyska jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w centrum stolicy. Firma Immobel postanowiła wznieść w tym miejscu biurowiec. Roboty budowlane miały się rozpocząć jesienią 2016 r. Na ogrodzonym placu nic się jednak nie dzieje.
Pierwsze informacje o planach budowy wieżowca CBD One (skrót oznacza określenie Central Business District, czyli Centralna Dzielnica Biznesu) pojawiły się w 2015 r. Zabudowanie północno-zachodniego narożnika ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej jest inicjatywą firmy Immobel Polska i jej partnera, spółki Universale.
Zgodnie z informacjami podanymi przez „Eurobild CEE” biurowiec będzie miał 22 piętra i wysokość 85 m. Ostatnia kondygnacja ma być wyższa od pozostałych – znajdzie się na niej punkt widokowy, z którego można będzie podziwiać panoramę ścisłego centrum Warszawy. Choć biura zajmą zdecydowaną większość powierzchni, inwestor zamierza przeznaczyć niższe kondygnacje wieżowca dla celów handlowych i usługowych. Przewidziano także architektoniczne połączenie przyziemia biurowca z wejściem na stację metra. Projekt zakłada wykonanie czterech podziemnych pięter; znajdzie się tam miejsce m.in. dla podziemnego parkingu.
Wybór miejsca nie budzi wątpliwości. Odzwierciedla trwającą od wielu lat tendencję do usuwania skutków powojennej dezurbanizacji warszawskiego Śródmieścia, co dokonuje się poprzez racjonalne dogęszczanie zabudowy w centrum stolicy. W kontekście podejmowanych inwestycji można mówić o rewaloryzacji wielkomiejskości Warszawyzawartość zablokowana

Autor: Janusz Sujecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama