Licealiści zbyt dojrzali na darmową komunikację

WARSZAWA BEZPŁATNA KOMUNIKACJA DLA NIEKTÓRYCH UCZNIÓW

numer 1694 - 07.04.2017

Od 1 września niektórzy rodzice uczniów w Warszawie odczują pewną ulgę finansową. Dotyczy to jednak tych, których dzieci uczęszczają do szkół podstawowych i gimnazjów. Stołeczni radni na wczorajszej sesji rady miasta podjęli uchwałę dotyczącą bezpłatnej komunikacji miejskiej dla tych dwóch grup uczniów. Licealistów z dość osobliwych powodów ten przywilej nie objął.
Uchwała rady miasta dotycząca darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów była następstwem przyjętego już w styczniu stanowiska rady w tej sprawie. Wczorajsze głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja, w której podniesiono m.in. ważny z punktu widzenia uczniów szkół średnich argument, że darmowy bilet przydałby się przede wszystkim tej grupie uczniów. – Przecież to oni w największej liczbie dojeżdżają do szkół, najczęściej oni mają do nich najdalej – zauważył Krzysztof Bosak z Prawa i Sprawiedliwości.
Odpowiedź na ten argument może wielu zaskoczyć. Zdaniem radnego Michała Bitnera z PO nikt w tej uchwale nie został pominięty. – Zostały wybrane grupy dzieci, które są pod bieżącą opieką rodziców. I podróżują razem z rodzicamizawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama