Piłka znów pod specjalnym nadzorem

numer 1694 - 07.04.2017Sport

Mundial 2018 Zamach w Sankt Petersburgu w żaden sposób nie wpłynie na przebieg przygotowań do dwóch wielkich imprez piłkarskich – zapewnił szef komitetu organizacyjnego Mundialu 2018 Aleksiej Sorokin. Już za dwa miesiące w mieście, w którym dokonano zamachu, rozpocznie się próba generalna przed mistrzostwami świata – Puchar Konfederacji.
Mistrzostwa Europy we Francji poprzedziła seria zamachów terrorystycznych, co spowodowało, że na ulicach miast trudno było poczuć atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Na pewno psuły ją oddziały policji i wojska patrolujące z bronią w ręku centra francuskich miast, a także okolice dworców, lotnisk i stadionów. Niestety można przyjąć za pewnik, że mistrzostwa w Rosji będą wyglądały identycznie. Aby wejść na stadion, znów trzeba będzie przejść przez szczegółową kontrolę osobistą i stracić godziny na stanie w kolejkach.
Po zamachu w Sankt Petersburgu na pewno część kibiców piłkarskich zastanowi się, czy warto ryzykować zdrowie, a nawet życie w zamian za uczestnictwo w wielkiej piłkarskiej imprezie.
– Kiedy FIFA dała nam organizację mistrzostw, od razu wiedzieliśmy, że będziemy musieli zabezpieczyć imprezę najlepiej, jak to możliwe. Zamach nic nie zmienia w naszych przygotowaniach do mistrzostw, bo i tak musieliśmy być gotowi na najlepsze z możliwych zabezpieczenie imprezy – dodał Sorokin.
Rosjanie po zamachu nie odwołali żadnej sportowej imprezyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama