Pożegnanie ze Stevem Bannonem

numer 1694 - 07.04.2017Świat

WASZYNGTON W Radzie Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) – której zadaniem jest doradzanie prezydentowi w kwestii bezpieczeństwa wewnętrznego i wywiadowczego – doszło do niespodziewanych przetasowań. Z członkostwa zrezygnował Steve Bannon, główny strateg administracji Donalda Trumpa, a kilka innych osób zostało powołanych.
Steve Bannon to były redaktor naczelny portalu Breitbart. W sierpniu ub.r., po rezygnacji Paula Manaforta z powodu niejasnych związków z rosyjskimi oligarchami, zajął jego miejsce jako szef kampanii wyborczej Trumpa. Wiele osób uważa, że to właśnie dzięki niemu Trump został prezydentem.
Akces Bannona do NSC wzbudził wiele kontrowersji. Zarzucano mu głównie to, że nie miał odpowiednich kwalifikacji w sprawach, którymi zajmuje się Rada, mimo że przez siedem lat służył w marynarce wojennej, a także był asystentem szefa operacji morskich (CNO) w Waszyngtonie.
Nie wiadomo do końca, co doprowadziło go do rezygnacji ze stanowiska w NSC. Bannon twierdzi, że jego członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa miało na celu jedynie odpolitycznienie tej instytucji i posprzątanie bałaganu po Susan Rice, byłej doradczyni Baracka Obamy uwikłanej w skandal dotyczący inwigilacji Trumpa i jego ludzizawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama