Samorządy dostaną wsparcie na drogi

numer 1694 - 07.04.2017Polska

INFRASTRUKTURA Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planuje rozpoczęcie konsultacji z władzami samorządowymi ws. dofinansowania na budowę i remont dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Wspomniane rozmowy mają się odbyć tuż po ogłoszeniu aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023 (z perspektywą do 2025 r.).
Trzeba rozwiązać problem dróg samorządowych, które z roku na rok są w coraz w gorszym stanie. Pamiętajmy, że to jest ponad 90 proc. wszystkich szlaków komunikacyjnych w Polsce – mówi w rozmowie z „Codzienną” Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – Powinno być tak, że droga powiatowa prowadzi do stolicy tego regionu lub łączy się z trasami szybkiego ruchu. Obecnie lokalny system komunikacyjny się rozłazi. Nie ma żadnego ośrodka, który mógłby to koordynować – dodaje wiceminister.
Jego zdaniem najlepiej byłoby, aby resort dysponował dodatkową pulą pieniędzy przeznaczoną na budowę i remont dróg lokalnych, o którą mogłyby się ubiegać władze samorządowe. Podstawowym warunkiem, by otrzymać takie dofinansowanie z budżetu państwa, miałoby być dobre połączenie tras lokalnych z siecią dróg krajowychzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama