fot. Tomasz Adamowicz

MON do BBN: degradacje konieczne

BEZPIECZEŃSTWO \ UJAWNIAMY KORESPONDENCJĘ

numer 1694 - 07.04.2017Polska

„Gazeta Polska Codziennie” dotarła do szczegółów pisma, które trafiło do prezydenta Andrzeja Dudy z MON u. Jest to odpowiedź na interpelację posła Marka Biernackiego z Platformy Obywatelskiej w sprawie zdegradowanych oficerów SKW, z których jeden, Krzysztof Dusza, ma postawione zarzuty prokuratorskie.
Dwa dni przed wnioskiem PO w sprawie wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło nagłośniono sprawę interpelacji posła Marka Biernackiego, która została wysłana do prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tym samym dniu w tygodniku „Polityka” ukazał się tekst słowackiego dziennikarza Tomáša Forró na temat rzekomej dewastacji SKW. W artykule opublikowano wiele nieprawdziwych informacji, m.in. sformułowano zarzuty podobne do tych, które znajdują się w interpelacji Marka Biernackiego. Interpelacja ta w formie listu została dwukrotnie wysłana do prezydenta – we wrześniu 2016 r. i w lutym br.
Interpelacja jest de facto obroną zdegradowanych oficerów i atakiem na obecne kierownictwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Co ciekawe, szer. Krzysztof Dusza przez Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma postawione zarzuty, m.in. ujawnienie dokumentów tajnych i niejawnych.
W imieniu prezydenta szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch skierował pismo do szefa MON u Antoniego Macierewicza, prosząc o wyjaśnienie zarzutów zawartych w interpelacji.
Jak ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”, interpelacja posła Biernackiego zawiera takie same zarzuty, jakie są podnoszone przez zdegradowanych oficerów SKW – Krzysztofa Duszę i Magdalenę Ejsmont-Brzeską. Wobec obydwojga było prowadzone przez obecne kierownictwo SKW postępowanie dyscyplinarne, które zakończyło się zdegradowaniem obydwojga oficerów – Krzysztofa Duszy do stopnia szeregowca, a Magdaleny Ejsmont-Brzeskiej do stopnia kapitana. Obydwoje w 2015 r. zostali oddelegowani do wykonywania zadań poza SKW – zostali skierowani do CEK NATOzawartość zablokowana

Autor: Dorota Kania


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama