Polski nie stać na imigrantów z Afryki

numer 1694 - 07.04.2017Polska

SPOŁECZEŃSTWO Polacy nie są ksenofobami. Ponad jedna czwarta opowiada się za przyjmowaniem obcokrajowców, szczególnie z Ukrainy. – Do 2020 r. musimy ściągnąć milion rąk do pracy – mówi Cezary Kazimierczak, szef Związku Pracodawców Polskich. Dodaje, że nie stać nas na przybyszów z Afryki, gdyż większość z nich po osiedleniu się pozostaje na zasiłkach.
W Polsce brakuje rąk do pracy. Wiele inwestycji zostało wstrzymanych z powodu braku personelu technicznego, przede wszystkim średniego szczebla. W ocenie Cezarego Kazimierczaka, prezesa Związku Pracodawców Polskich (ZPP), z roku na rok sytuacja będzie się pogarszała.
Jego zdaniem na powrót Polaków z Zachodu nie ma co liczyć. Na rynku pracy wspomóc nas mogą nasi wschodni i południowi sąsiedzi, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki i nie boją się pracy. Polski rząd powinien się wzorować na krajach anglosaskich i prowadzić zdecydowaną politykę imigracyjną, polegającą m.in. na otwarciu na specjalistów potrzebnych gospodarce. – Polskiego podatnika nie stać na przyjmowanie imigrantów na przykład z Afryki. W Szwajcarii 90 proc. imigrantów z Afryki Północnej jest na zasiłkach, nie pracuje i utrzymuje ich podatnik szwajcarskizawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama