Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Imigranci spalili własny ośrodek

Dodano: 12/04/2017 - numer 1698 - 12.04.2017
FRANCJA \ W nocy z poniedziałku na wtorek imigranci całkowicie zniszczyli swój obóz w Grande-Synthe pod Dunkierką. Przyczyną były starcia między Kurdami a Afgańczykami, które doprowadziły do zamieszek i wybuchu pożaru. Prefekt lokalnej policji Michel Lalande poinformował wczoraj, że starcia uzbrojonych w noże dwóch grup imigrantów doprowadziły do likwidacji tego miejsca azylu. Ogień z podpalonych przez nich drewnianych barek przeniósł się następnie na resztę obozu. Podczas interwencji policji, która chciała rozdzielić walczące ze sobą strony, funkcjonariusze zostali zaatakowani kamieniami przez grupę ok. 150 imigrantów. Obóz w Grande-Synthe, położony nad Morzem Północnym, został utworzony jako punkt przejściowy. Mieszkający w nim imigranci
     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze