Ograć Barcę i do Kraśniowa

numer 1699 - 13.04.2017Sport

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów rozpoczęły się od fantastycznego spotkania Juventus Turyn–Barcelona (3:0). Nie byłoby pogromu Katalończyków, gdyby nie doskonała gra napastnika Juve Paula Dybali, który strzelił dwa gole.

Polscy kibice zawsze mieli za granicą piłkarza rodaka, z którego sukcesów, choć reprezentował obce barwy, byli dumni. Raymond Kopa-Kopaszewski, Mirosław Klose, Łukasz Podolski – to ci najbardziej znani. Teraz możemy kibicować genialnemu napastnikowi Juventusu Turyn – Paulowi Dybale.

Argentyńczyk jest wnukiem Polaka Bolesława Dybali, który wyemigrował do Ameryki Południowej z Kraśniowa w obecnym województwie świętokrzyskim. Paulo ma polski paszport, dzięki temu we włoskiej Serie A nie jest traktowany jako gracz spoza Unii.

1,5 roku temu Mateusz Święcicki i Filip Kapica, dwaj dziennikarze stacji „Eleven Sports” transmitującej w Polsce włoskie rozgrywki, postanowili zrobić film dokumentalny o Dybali i stać się jego polskimi ambasadorami, dzięki którym piłkarz poznał swoją rodzinę w Polsce. Zanim wyruszyli do Włoch, odwiedzili Kraśniów i chodząc od domu do domu, natknęli się wreszcie na krewnych pana Bolesława! Okazało się bowiem, że jego siostra wciąż żyje i niezwykle się wzruszyła, kiedy przed kamerą miała mówić o swoim dziesiątki lat niewidzianym bracie. Piłkarz obiecał, że na pewno odwiedzi swoją rodzinę w Polsce. Widomo już, że w przyszłym miesiącu do Kraśniowa przyjedzie jego brat.

Dziś film pt. „La Joya” (klejnot) funkcjonuje na serwisie YouTube już w kilku językach: polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim i arabskimzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się