​Theresa May w roli głównej

numer 1703 - 19.04.2017Gospodarka

WALUTY Mocne ruchy na funcie. Euro nadal bez wyrazu. Nasz złoty coraz lepiej wobec dolara.

Wtorek przed południem nie cechował się niczym szczególnym. Zmiany notowań poszczególnych par były niewielkie. Jen symbolicznie zyskiwał wobec dolara, co pozwoliło nieznacznie zniwelować poniedziałkowe umocnienie dolara. Euro, dla którego poniedziałek był udany, zyskiwało symbolicznie. Przedwczoraj eurowaluta zyskała do dolara mocno, bo 0,3 proc., a jeszcze mocniej w stosunku do jena. Co ważne, poniedziałek był dniem, gdy Europa nie pracowała. Być może oznacza to, że dłuższa przerwa pomaga europejskiej walucie.

Do dolara zyskiwał także funt, który po godz. 10 był notowany powyżej 1,26 dol., co było najlepszym odczytem w kwietniu.

Ciekawie prezentowała się para AUD/USD. Wczorajsze przedpołudnie to wzrost notowań waluty amerykańskiej o 0,6 proc. Para ostatnio ma spore wahania, co po części może być efektem publikowanych danych (wczoraj to protokół posiedzenia RBA).

Przed południem, gdy ogłoszono termin wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, funt zyskiwał 0,07 proc. wobec dolara. Przeżył jednak spore wahnięcie, które wynosiło prawie 80 pipsów, a kurs znalazł się wyraźnie poniżej 1,26 dol



zawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się