fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Solidarność zapowiada strajki

numer 1704 - 20.04.2017Publicystyka

W środku długiego majowego weekendu klienci niektórych sklepów samoobsługowych mogą stanąć w bardzo długich kolejkach. Na 2 maja NSZZ „Solidarność” zapowiada tzw. włoski strajk wśród części pracowników Biedronki. Protestować chcą też pracownicy innych sieci handlowych. Ich zdaniem płace są zbyt niskie i nieadekwatne do wykonywanej pracy.

Strajk włoski oznacza, że np. kasjerzy będą pracowali bardzo wolno, dokładnie przestrzegając wszystkich przepisów. Inni pracownicy w ogóle nie przyjdą w tym dniu do pracy. Będą brali urlopy na żądanie, na opiekę nad dzieckiem czy zwolnienia lekarskie. Solidarność zachęca również pracowników innych sieci handlowych do przyłączenia się do protestu. – Według moich informacji część z nich jest tym zainteresowana – mówi Piotr Adamczak, przewodniczący Solidarności w Biedronce. Strajkować mają pracownicy Auchan, Dino Polska oraz Makro Cash & Carry. Decyzje nie zapadły jeszcze w Tesco i Lidlu.

W Jeronimo Martins, właścicielu marki Biedronka, trwa spór Solidarności z zarządem dotyczący sposobu wynagradzania pracowników oraz warunków pracy. Niedawno związkowcy przedstawili zarządowi spółki swoje postulatyzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się