​Grunty Poczty Polskiej pod mieszkania

numer 1704 - 20.04.2017Publicystyka

BUDOWNICTWO Poczta Polska znajdzie się wśród spółek, które będą mogły przekazywać swoje grunty do Narodowego Funduszu Mieszkaniowego – poinformował we wtorek wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

„W najbliższym czasie przedstawimy projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym. Będzie to swego rodzaju bank ziemi. I chcemy w tym banku gromadzić ziemię, którą będziemy wykorzystywali w programach rządowych. I m.in. również grunty, które są w Poczcie Polskiej” – powiedział Smoliński na konferencji ws. nowej strategii rozwoju Poczty Polskiej na lata 2017–2021.

Jak zastrzegł, grunty Poczty Polskiej będą przekazywane do Funduszu po wartości rynkowej.

„Chodzi o to, żeby po stronie Poczty nie zaszła jakakolwiek strata bilansowa i żeby nie było działania na szkodę tej spółki. Te grunty mogą wychodzić wyłącznie w wartości rynkowej. Będą wykorzystywane do programów rządowych, w głównej mierze do programu mieszkaniowego” – powiedział wiceminister. Dodał, że grunty te mogą być także przeznaczane pod budowę powierzchni potrzebnych dla administracji państwowej.

Smoliński poinformował, że w ub.r. wstrzymano sprzedaż nieruchomości Poczty Polskiej. „W ostatnich latach zmierzała ona [sprzedaż nieruchomości – PAP] do zasypywania dziury budżetowej i nie było to związane z racjonalnym gospodarowaniem tymi nieruchomościami” – oceniłzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się