Co dalej z ropą i miedzią?

numer 1704 - 20.04.2017Publicystyka

SUROWCE Ropa trzyma kurs, sprzyjają temu jej malejące zapasy. Miedź trochę lepiej, ale do poprzednich odczytów sporo brakuje. Złoto i srebro na minusie.

Rynek towarowy ostatniego czasu nie może zaliczyć do udanych. Przynajmniej w kwestii metali przemysłowych. Zawiodła przede wszystkim miedź. Jeszcze 6 kwietnia jej cena dobijała do 270 centów, a wtorkowe kursy były bardzo blisko poziomu 250. Ten mocny spadek ściągnął metal do najniższego poziomu od początku stycznia.

Wtorek dla metalu był bardzo trudny, co potwierdziło osiągnięcie ceny 251 centów. Wczorajszy przedsesyjny poranek był znacznie lepszy, bo metal zyskiwał 0,9 proc. i wyraźnie oddalił się od poziomu 250 centów. Jednak analitycy uważają, że decydującym czynnikiem, który wpłynie na notowania metalu, będą jego zapasy, a te wydają się obecnie dość wysokie.

Złoto i srebro to zupełnie inna historia. Złoto wczesnym rankiem notowało lekki spadek, ale jego cena nadal przekraczała poziom 1280 dol., co mówi wszystko. Ostatni miesiąc to wzrost notowań o ponad 4 proczawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się