Największy park wodny w Europie

numer 1704 - 20.04.2017Gospodarka

W Mszczonowie, niedaleko Warszawy, rozpoczęła się budowa pierwszego etapu Park of Poland, w którym powstanie największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, Suntago Wodny Świat. Koszt inwestycji wyniesie 150 mln euro. Pracę znajdzie tam ok. 600 osób.

Jak zapewniają inwestorzy, będzie to obiekt rozrywki o niespotykanej do tej pory skali. Będzie to największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej. W obiekcie zostanie wybudowanych trzydzieści zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km. Znajdą się tam też łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad 10 różnego rodzaju saun. Zaplanowano również pięć restauracji oraz cztery bary położone bezpośrednio przy basenach, których powierzchnie łącznie wyniosą 3,5 tys. mkw. Park wodny zostanie wybudowany na 20-hektarowej działce.

Inwestorzy są przekonani o bardzo dobrym położeniu inwestycji. Jest ona zlokalizowana w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Ma to być najwyższej klasy park wodny, który będzie przyciągał nie tylko turystów z Polski, ale także mieszkańców z sąsiadujących krajówzawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się