​Jeśli inwestować to na gruntach Agencji Nieruchomości Rolnych

numer 1707 - 24.04.2017

Inwestorzy poszukujący gruntów do posadowienia swoich przedsięwzięć powinni zainteresować się ofertą Agencji Nieruchomości Rolnych. Znajdą tam ponad 5,9 tys. działek położonych na terenie całej Polski, które zajmują w sumie około 70 tys. ha.

Agencja Nieruchomości Rolnych ma w swojej ofercie bardzo dużo gruntów, ale nie tylko rolnych lecz także inwestycyjnych i to położonych w bardzo atrakcyjnych dla przedsiębiorców miejscach. Najważniejsze zaś jest to, że działki inwestycyjne pozostające w gestii ANR mają już odpowiednie przeznaczenie w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i w innych, wymaganych prawem, dokumentach urzędowych – mogą być użyte na różnorodne cele inwestycyjne.

Zalety oferty ANR

W praktyce nie ma w Polsce takiego województwa, w którym inwestorzy nie mogliby znaleźć w ofercie Agencji interesujących gruntów, już przygotowanych na przyjęcie przedsiębiorców z planami rozwijania biznesu i zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników. Największą bodajże zaletą działek inwestycyjnych pozostających w dyspozycji ANR jest to, że są znakomicie skomunikowane. Nie sposób znaleźć wśród nich takiego terenu, o którym można byłoby powiedzieć, że znajduje się w „szczerym polu”, a więc wymaga od zainteresowanego inwestora wyjątkowo dużych nakładów. Przeciwnie – zawsze blisko od nich do szlaków kolejowych, dróg szybkiego ruchu kołowego, czy lotnisk. Mało tego – większość z nich leży w pobliżu dużych, polskich miast. Tereny sprzedane przez ANR i potem zagospodarowywane przez inwestorów przyczyniają się do rozwoju aglomeracji miejskich, na czym zbywającej je instytucji szczególnie zależy. Ostatnie lata dowodzą, że coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się dobrze skomunikowane grunty umiejscowione w południowo-wschodniej części Polski.

Nie tylko atrakcyjna lokalizacja, ale też duża powierzchnia gruntów inwestycyjnych ANR sprawiają, że są to znakomite miejsca do posadowienia inwestycji, w których wszystko niemal trzeba zbudować od początkuzawartość zablokowana

Autor: Marek Nawrocki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama