​Brytyjczycy chcą wyjść z Unii za wszelką cenę

numer 1726 - 18.05.2017Świat

LONDYN Według sondażu przeprowadzonego przez dziennik „Financial Times” poparcie dla Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii spadło do rekordowo niskiego poziomu. Obecnie w UE chce pozostać tylko 22 proc. Anglików. Za to aż 45 proc. jest za opuszczeniem Unii za wszelką cenę – nawet jeśli wynegocjowane przez Londyn warunki nie będą satysfakcjonujące.

Wyniki tego sondażu to dobra wiadomość dla premier Theresy May. 8 czerwca br. w Wielkiej Brytanii odbędą się wcześniejsze wybory parlamentarne. Wniosek o ich organizację złożyła pani premier. Jej wniosek został zaakceptowany niemal jednogłośnie – przeciwko głosowało tylko 13 z 650 posłów. May była zwolenniczką pozostania w UE. Jednak gdy Brytyjczycy zadecydowali w referendum o brexicie, przyjęła twardą postawę negocjacyjną. Powtarzała też wielokrotnie, że Wielka Brytania wyjdzie z Unii niezależnie od tego, co unijni negocjatorzy zaoferują. Fakt, że aż 45 proc. wyborców też tego chce, zwiastuje, że Partia Konserwatywna premier May osiągnie świetny wynik.

Sondaże przedwyborcze zdają się to potwierdzać. Torysi cieszą się poparciem na poziomie 50 proc., dwukrotnie wyższym od Partii Pracy. Równocześnie aż 63 proczawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się