Imigranci znów szturmują granice Europy

numer 1727 - 19.05.2017Świat

Wczoraj w Brukseli odbył się szczyt ministrów spraw wewnętrznych krajów UE poświęcony wypracowaniu rozwiązań zapewniających zastopowanie kryzysu imigracyjnego w Europie. – Mechanizm stałej relokacji imigrantów nie rozwiąże problemu. Rozsądne działanie to uszczelnienie zewnętrznych granic UE – przyznał szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) poinformowała w środę, że tylko w ubiegłym miesiącu do Włoch dostało się prawie 13 tys. imigrantów, czyli o prawie 20 proc. więcej niż w marcu. Ogółem w tym roku na Półwysep Apeniński przedostało się 37 tys. nielegalnych przybyszów, głównie z Afryki. Frontex zwraca uwagę, że większość z nich to osoby szukające lepszych warunków życia, gdyż pochodzą z takich państw, jak Nigeria czy Wybrzeże Kości Słoniowej.

Drugim z krajów, który ma coraz większe problemy z imigracją, jest 5,5-milionowa Finlandia. Centralny Urząd Statystyczny w Helsinkach podał wczoraj, że tylko w ub.r. przedostało się do tego kraju prawie 35 tys. osób, czyli o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku. Z tej grupy blisko 28 tys. osób to imigrancizawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki, Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się