​Amerykańscy eksperci: zaostrzyć sankcje wobec Rosji

numer 1727 - 19.05.2017ŚwiatUSA Trzech amerykańskich ekspertów w dziedzinie polityki wschodniej, w przeszłości wysokiej rangi pracowników rządu Stanów Zjednoczonych, w trakcie posiedzenia Komisji Helsińskiej jednomyślnie opowiedziało się za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji.

Komisja Helsińska, oficjalnie zwana Komisją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, jest niezależną agencją rządu federalnego USA, powołaną do obserwowania realizacji Aktu Końcowego Konferencji w Helsinkach z 1975 r., dotyczącego unormowania stosunków dyplomatycznych między 35 państwami świata. W skład Komisji wchodzi 9 senatorów i 9 przedstawicieli Izby Reprezentantów z obu partii politycznych (Demokraci, Republikanie) oraz po jednym przedstawicielu Departamentu Stanu, Pentagonu i Departamentu Handlu.

Na środowym posiedzeniu Komisji głos w sprawie dalszej polityki wobec Rosji zabrali: Michael Carpenter – w przeszłości dyrektor generalny Pentagonu ds. Rosji, Ukrainy i Eurazji, Stephen Rademaker – były dyrektor ds. kontroli zbrojeń w Departamencie Stanu i Steven Pifer – były ambasador Stanów Zjednoczonych w Kijowiezawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się