fot. Piotr Galant / Gazeta Poczta

Zmiany w Polskim Radiu

numer 1727 - 19.05.2017PolskaMEDIA Fala zmian na antenach związanych z Polskim Radiem. Nowym szefem Trójki będzie Wiktor Świetlik, którego zastępcą będzie Wojciech Surmacz. Wiceszefem Polskiego Radia 24 zostanie z kolei nasz redakcyjny kolega Robert Tekieli, który od 24 maja zacznie zmiany w Polskim Radiu.

Wiktor Świetlik to znany dziennikarz, który w przeszłości był związany z takimi tytułami, jak „Nowe Państwo”, „Fakt”, „Polska” czy „wSieci”. Od 2009 r. był dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Teraz Świetlik zastąpi na stanowisku Adama Hlebowicza. „Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa. Postaram się nie zawieść obecnych i przyszłych słuchaczy” – napisał Wiktor Świetlik na Twitterze. Z kolei jego zastępcą będzie Wojciech Surmacz, do tej pory związany z tygodnikiem „wSieci”.

Zmiany również w Polskim Radiu 24, którego wiceszefem został Robert Tekieli. Znany z naszych łamów publicysta ma ogromne doświadczenie w pracy radiowej. Z radiem jest związany od niemal 31 lat, a pracował m.in. w Alma Radio, Jedynce, Radiu Kolor, Radiu Józef czy Radiu Plus. – Pracę rozpoczynam 24 maja. Dzień później będę gotów mówić o tym, w jakim kierunku Paweł Badzio, dyrektor tej anteny, i ja poprowadzimy tę rozgłośnię – powiedział portalowi Niezależna.pl Robert Tekieli.

To kolejna zmiana w PR24. Pod koniec kwietnia nowym szefem PR24 został Paweł Badzio, który zastąpił na stanowisku Tomasza Kuca. W programach PR24 pojawili się również nowi prowadzący, a wśród nich Dorota Kania, która we wtorki prowadzi poranną audycję.

 Autor: Jacek Liziniewicz