​Polski Cukier jednak górą

Dodano: 20/05/2017 - numer 1728 - 20.05.2017
Zawodnicy Energii Czarnych Słupsk, którzy sensacyjnie dostali się do półfinału fazy play off PLK, pokonując Anwil Włocławek, mieli ogromną szansę na sprawienie kolejnej niespodzianki. Ekipa z Torunia zdołała dowieść do końca sześciopunktową przewagę. Mecz stał pod znakiem dobrej dyspozycji zawodników amerykańskich w obydwu drużynach. David Kravish i Anthony Goods z Energii brali na siebie grę w kluczowych momentach, a w ekipie z Torunia brylowali Obie Trotter i Kyle Weaver. Drużyna prowadzona przez Robertsa Stelmahersa od początku spotkania sprawiała wrażenie, jakby miała dobry plan na spotkanie z toruńską drużyną. Pomimo dobrej postawy gospodarzy, słupszczanie kontrolowali wydarzenia na boisku, prowadząc po pierwszej kwarcie 18:14 i do połowy drugiej kwarty utrzymując czteropunktową