Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Jagiellonia słabsza mentalnie

numer 1728 - 20.05.2017Sport

W niedzielę w Białymstoku mecz, na który czeka cała Polska. Wicelider Jagiellonia podejmie lidera i mistrza Polski Legię Warszawa. Kto przegra, może się już żegnać z tytułem. Łukasz Jurkowski, legenda polskiego MMA, a w czasie wolnym spiker na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, nie ma wątpliwości, kto wygra to spotkanie. – Postawiłem na 3:1 dla Legii – zdradza „Codziennej”

Za tydzień podczas 39. gali KSW „Juras” zmierzy się z Francuzem Thierrym Sokoudjou. Będzie to jego pierwsza walka po sześciu latach przerwy. Jurkowski cieszy się, że walczy w sobotę, bo dzień później w Kielcach Legia będzie mogła zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Oczywiście jeśli najpierw ogra Jagiellonię. „Juras” po walce będzie mógł na pewien czas porzucić rygorystyczną dietę i liczy, że będzie mógł dzięki temu godnie uczcić mistrzostwo swojej ukochanej drużyny.

– Niestety nie mogę pojechać do Białegostoku. Mam tam za dużo kolegów, a tydzień przed walką nie jestem gotowy na „ducha puszczy” [popularna na Podlasiu nazwa samogonu]. Gdyby to było po walce, to pewnie bym pojechał, ale daruję sobie wycieczki i obejrzę mecz z dzieckiem w telewizji – zapowiada Jurkowski.

Zdaniem wojownika MMA Jagiellonia po ostatniej porażce 0:4 z Lechią w Gdańsku już się w tym sezonie nie pozbiera.

– Wydaje mi się, że Jagiellonia pękła. Nie wytrzymali presji bycia liderem i świadomości potencjalnego zdobycia tytułu mistrza Polski. Mentalnie jako drużyna nie wytrzymali roli faworyta. Nogi zaczęły im się giąć, mimo że trener Probierz, którego bardzo lubię i szanuję, mentalnie gotowy jest nawet na Ligę Mistrzów. Piłkarze jednak przegrali ten tytuł w głowach. Wydaje mi się, że pojedziemy tam i zrobimy to, co z ostatnimi rywalami. Postawiłem na Twitterze, że wygramy 3:1 i wierzę, że strzelimy im te trzy gole – przewiduje „Juras”zawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się