Frank szwajcarski również pomaga

numer 1728 - 20.05.2017Gospodarka

489 mln franków szwajcarskich wart był dziesięcioletni Szwajcarsko-Polski Program Współpracy, którego działanie zamknięto w piątek w Warszawie na uroczystej konferencji. Środki przeznaczono na projekty poprawiające stan środowiska, na infrastrukturę kolejową, współpracę naukową oraz na rozwój przedsiębiorczości w regionach.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy, czyli tzw. Fundusz Szwajcarski, jest formą bezzwrotnej pomocy przyznanej przez Szwajcarię państwom, które przystąpiły do Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. Rozdysponowano ponad 1 mld franków szwajcarskich, do Polski trafiła niemal połowa tej kwoty (ok. 489 mln CHF). Program zakładał preferencje dla czterech województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego – na tych obszarach wydatkowano ok. 43 proc. całej puli środków.

– Środki przeznaczyliśmy na projekty zmierzające do poprawy stanu środowiska, na infrastrukturę kolejową, współpracę naukową, ale i rozwój przedsiębiorczości w regionach. Efekty tych inicjatyw widzimy w całej Polsce – mówił wiceminister rozwoju Paweł Chorążyzawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się