​Mordercy Brzeskiej jeszcze bezkarni

numer 1728 - 20.05.2017Polska

ŚLEDZTWO Pół roku minęło od wznowienia śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, a także postępowania dotyczącego skandalicznych działań prokuratury i policji tuż po odnalezieniu zwłok kobiety. Nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów, jednak, jak zapewnia „Codzienną” prokurator Maciej Załęski, postępowanie jest kontynuowane.

64-letnia Jolanta Brzeska zaginęła na początku marca 2011 r. Społeczna działaczka, która jako pierwsza głośno zaczęła mówić o mafii reprywatyzacyjnej grasującej w Warszawie, została w bestialski sposób zamordowana. Jej zwęglone zwłoki zostały znalezione w Lesie Kabackim po niespełna tygodniu od zaginięcia.

Niestety, pierwsze śledztwo zostało przeprowadzone w skandaliczny sposób – sugerowano nawet, że Brzeska popełniła samobójstwo. W wyniku zaniechań mordercy pozostali bezkarni, a sprawę szybko umorzono. Warszawiacy nie pozwolili jednak zapomnieć o tej zbrodni. Z inicjatywy posłów PiS‑u śledztwo zostało wznowione po kilku latach i przekazane do prowadzenia Prokuraturze Regionalnej w Gdańskuzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się