fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

​Lekarz zdecyduje o terapii

numer 1729 - 22.05.2017Polska

ZDROWIE To dobra wiadomość dla chorych. NFZ nie będzie ingerował w treść programu lekowego przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C. To odpowiedź Narodowego Funduszu Zdrowia na wątpliwości pojawiające się wokół proponowanych przez Fundusz zmian.

Z obawami dotyczącymi projektu nowego zarządzenia NFZ-etem zwróciła się do nas Fundacja Gwiazda Nadziei działająca na rzecz osób z chorobami wątroby. „Jeśli zarządzenie NFZ-etu wejdzie w życie, lekarze będą mogli leczyć tylko tym specyfikiem, który zostanie zakupiony w ramach scentralizowanego przetargu, a to dla części pacjentów może okazać się terapią daleką od optymalnej” – czytamy w przesłanym nam stanowisku. – Na razie mamy tylko obawy, bo projekt zarządzenia sformułowany jest niejasno, ale intencje NFZ-etu wydają się oczywiste – mówi Barbara Pepke, prezes Fundacji. Jej zdaniem, chodzi tu o cięcie kosztów.

Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do źródła, czyli Narodowego Funduszu Zdrowia. Sylwia Wądrzyk z biura komunikacji społecznej uspokaja: Zaproponowane w projekcie zarządzenia zmiany mają na celu poprawienie dostępności do leczenia w ramach programu lekowegozawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się