Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Marzenia są po to, aby je spełniać

numer 1732 - 25.05.2017Wywiad

WYWIAD Z Joanną Jędrzejczyk, która wróciła do Polski z mistrzowskim pasem UFC, rozmawiała Małgorzata Chłopaś

Moim kolejnym marzeniem jest szósta obrona tytułu mistrzowskiego UFC, a w przyszłości przejście na emeryturę w glorii niepokonanej zawodniczki. Wiem, że każda walka będzie trudniejsza, każda rywalka coraz bardziej wymagająca, ale jestem na to gotowa – mówi Joanna Jędrzejczyk, która podczas gali UFC 21 w mieszanych sztukach walki (MMA) w Dallas po raz piąty obroniła tytuł mistrzowski, pokonując jednogłośnie na punkty Jéssicę Andrade.

Wróciła Pani do Polski i na początek została pięknie powitana na Lotnisku Chopina...

Bardzo się cieszę, widząc tak duże grono ludzi, którzy przyszli mnie przywitać. Jest tu moja rodzina, mój narzeczony Karol, partnerzy i sponsorzy, fani, media. To naprawdę bardzo przyjemne, bo od zawsze powtarzam, że tu nie chodzi tylko o sport, lecz przede wszystkim o reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Tak jest teraz i tak było, gdy jeszcze nie zarabiałam w sporcie dużych pieniędzy. Wszystkim wam dedykuję moje sukcesy.

Jest Pani przykładem sportowca, który spełnia kolejne marzenia.

Żyję swoim amerykańskim snem, ale twardo stąpam po ziemi – dowodem na to jest tytuł mistrzowski, który utrzymuję. Przed ostatnią walką wykonałam kawał dobrej roboty. Zresztą ciężko pracowałam przez ostatnie lata, wskazuje na to piąta obrona mistrzowskiego tytułu, co ma ogromną wartość nie tylko dla mnie, lecz dla całego UFC.

Ma Pani za sobą walki z trudnymi rywalkami. Jak na ich tle wypada Jéssica Andrade, którą pokonała Pani przed kilkunastoma dniami na gali UFC 21 w Dallas?

Była wymagającą rywalką. Zdaję sobie sprawę, że im dłużej bronię mistrzowskiego pasa, tym trudniejsze wyzwania mnie czekają. Gdy jesteś długo na szczycie, rywalki mogą cię podglądać, próbują gonić. Ja jednak uczę się każdego dniazawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama