Sierra Gorda nie zostanie spisana na straty

SUROWCE \ KGHM Polska Miedź nie rezygnuje z ekspansji zagranicznej

numer 1732 - 25.05.2017Gospodarka

Zarząd KGHM‑u chce podtrzymać dywidendowe tradycje i rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie na ten cel 300 mln zł, co oznacza 1,5 zł na akcję. Spółka poprawia zarządzanie zagranicznymi inwestycjami, a za I kwartał br. pokazała bardzo dobre wyniki.

W Ministerstwie Energii, które od likwidacji resortu skarbu sprawuje nadzór właścicielski nad KGHM, na stałe odpowiedzialnym za spółkę jest obecnie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Jego zdaniem najważniejsze zadanie dla spółki polega na tym, jak pogrupować swoją aktywność za granicą. Chodzi przede wszystkim o kopalnię Sierra Gorda w Chile, która nie przynosi spodziewanych zysków, oraz o inwestycje w Kanadzie.

Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes KGHM‑u, poinformował, że inwestycja w Sierra Gorda, największa w dziejach polskiego górnictwa, nie zostanie spisana na straty, a w perspektywie od kilku do kilkunastu lat obecne problemy zastąpione zostaną dodatnimi przepływami finansowymi. – Sierra Gorda to nasze długoterminowe aktywo, w Chile zostajemy na dekady. To nie jest kwestia samego złoża, obszar koncesyjny jest tam szerszy – powiedział prezes. – Dzisiaj mogę z satysfakcją powiedzieć, że jakość zarządzania w KGHM International bardzo mocno się poprawiła i to przełożyło się na wyniki – dodał.

Potwierdzają to dane za I kwartał br. Przychody KGHM Polska Miedź wzrosły o jedną czwartą, a wynik jest o 144 proc. wyższy niż rok temuzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama