fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

​Pijana sędzia za kierownicą

numer 1732 - 25.05.2017Polska

ETYKA SĘDZIOWSKA Kolejny skandal z sędzią w roli głównej – tym razem chodzi o Beatę B. z Siemianowic Śląskich. Kierowała samochodem i spowodowała kraksę, a badanie trzeźwości wykazało, że była kompletnie pijana. Miała ponad 2 promile. Wprawdzie natychmiast odsunięto ją od orzekania, ale zarzuty usłyszy dopiero po uchyleniu immunitetu.

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę 21 maja. Wczesnym popołudniem w Chorzowie doszło do stłuczki osobowych aut – suzuki z oplem. To pierwsze wymusiło pierwszeństwo przejazdu, choć przy ulicy stał znak „stop”. Nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Za kierownicą suzuki siedziała Beata B., prawniczka znana na Śląsku. Swego czasu nawet prezes Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich, a ostatnio orzekająca w wydziale cywilnym i zarazem przewodnicząca wydziału ksiąg wieczystych. Policjantom natychmiast oznajmiła, że jest sędzią, ale nie zasłaniała się immunitetem, przeprowadzono też badanie trzeźwości. Wykazało ono, że była pijana, miała 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Gdy ujawniono skandal, Sąd Okręgowy w Katowicach wydał specjalny komunikat informujący o wniosku do rzecznika dyscyplinarnego o wszczęcie postępowania wobec Beaty Bzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama