​Modernizacja bazaru przy ul. Broniewskiego

numer 1732 - 25.05.2017

Radni i Zarząd Bielan nie mają wątpliwości: bazar przy ul. Broniewskiego powinien zostać na obecnym miejscu i jako zmodernizowane, estetyczne targowisko jeszcze przez wiele lat służyć okolicznym mieszkańcom. Niepokój kupców i niektórych radnych budzą obecnie zbyt krótkie terminy umów dzierżawy, które stawiają pod znakiem zapytania opłacalność inwestowania w modernizację bazaru.

Na wspólnym posiedzeniu Komisji Architektury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska oraz Komisji Samorządowej i Dialogu Społecznego Rady Dzielnicy Bielany dyskutowano 22 maja o planach rewitalizacji bazaru położonego przy ul. Broniewskiego, zajmującego pas terenu zarezerwowany pod drugą nitkę jezdni tej ulicy. Stanowisko radnych i Zarządu Bielan jest jednoznaczne: nikt nie chce tego bazaru likwidować; targowisko powinno być jednak estetyczne i przyjazne – zarówno dla kupców, jak i kupujących. Wiceburmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk oświadczył, że zdaniem Zarządu i rady dzielnicy Bielany, nie ma konieczności budowy drugiej nitki ul. Broniewskiego. Jeżeli inwestować, to w odcinek pomiędzy al. Reymonta a ul. Wólczyńską. Bazar powinien więc nadal istnieć, ale musi zmienić swoje oblicze.

Odmiennego zdania był tylko jeden kupiec, obawiający się powrotu do pomysłu inwestycji drogowej na Broniewskiego. – Kupcy zainwestują duże pieniądze i co będzie, jak nagle pojawią się środki na drugą nitkę Broniewskiego? Może więc znaleźć jakiś teren i tam zrobić bazar – proponowałzawartość zablokowana

Autor: Janusz Sujecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama