​Rynek bez historii

numer 1736 - 30.05.2017Gospodarka

SUROWCE Spokojny dzień. Ropa trzymała pozytywny kierunek. Metale szlachetne bez większych zmian. Także miedź, której brakowało zapewne Chin i USA.

Czy ropa odżyła? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Po piątkowym finalnym wzroście wczoraj przed godz. 10 zyskiwała ponad 0,5 proc., co oczywiście nie było wartością zbyt dużą. Kurs jednak był bardzo stabilny, co mogło oznaczać, że pierwszy sygnał bieżącego tygodnia jest dość optymistyczny.

Powody do zadowolenia mieli posiadacze złota. Metal zyskiwał, co prawda symbolicznie, ale po mocnym wzroście w piątek wskazuje to, podobnie jak w wypadku ropy, na nadchodzące uspokojenie nastrojów. Tak samo reagowało srebro. Zważywszy na symboliczne osłabienie dolara do euro czy jena, być może metale szlachetne wracają do silniejszej korelacji z dolarem, która w ostatnim czasie była rozchwiana.

Miedź nie rozpoczęła dobrze tygodnia i po godz. 10 traciła na wartości. Spadek nie był zbyt silny, ale był przedłużeniem kiepskiego piątkuzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama