Snajperskie popisy napastników Lecha i Jagiellonii

9. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASY

Numer 21 - 03.10.2011Sport

Coraz ciaśniej robi się w czołówce T-Mobile Ekstraklasy. W walce o mistrzostwo Polski w tej chwili liczy się aż dziewięć zespołów!

Równie ważna, co tabela ligowa, była w sobotę klasyfikacja najlepszych snajperów wszech czasów. Wszystko za sprawą Tomasza Frankowskiego, który wskoczył w niej na czwarte miejsce. W wygranym przez Jagiellonię Białystok 3:1 spotkaniu z Zagłębiem Lubin „Franek” strzelił swojego 154. i 155. ligowego gola, zrównując się w klasyfikacji snajperów z legendarnym Włodzimierzem Lubańskim.
Najpierw w 26. min pomocnik Jagiellonii Rafał Grzyb przejął piłkę w środkowej strefie boiska i znakomicie podał do Frankowskiego. 37-letni napastnik bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam. W 87. min sobotniego spotkania Frankowski sprytnym strzałem pokonał bramkarza lubinian. I od teraz tabela strzelców wszech czasów wygląda następująco: pierwszy jest Ernest Pohl ze 186 bramkami, drugi Lucjan Brychczy – 182, trzeci Gerard Cieślik – 167, a dalej Frankowski z Lubańskim.

– Chciałbym pogratulować i podziękować partnerom za doskonałe prostopadłe podania – chwalił swoich kolegów bohater meczuzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama