Lolity w mediach

FRANCJA \ WALCZĄ Z SEKSUALIZACJĄ DZIECI

Numer 150 - 06.03.2012Świat

Grupa posłów i senatorów rządzącej prawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) przygotowała raport na temat seksualizacji dzieci. Parlamentarzyści domagają się zakazu udziału dziewczynek poniżej 16 lat w reklamach oraz obowiązku noszenia przez uczniów mundurków w szkołach podstawowych.

Zdaniem pomysłodawczyni raportu, byłej minister sportu i senator UMP Chantal Jouanno, wizerunek dziewczynek uległ w ostatnich latach radykalnej seksualizacji, m.in. w mediach, handlu i przemyśle rozrywkowym. – Ośmiolatki noszą biustonosze, stringi i buty na szpilkach. W wieku 12 lat większość z nich na co dzień się maluje. To bardzo niepokojące zjawisko, któremu trzeba przeciwdziałać – uważa polityk. Według niej seksualizacja jest wszechobecna – w telewizji, grach wideo, internecie, na komórkach, billboardach, w pismach młodzieżowych. Jej skutki są fatalne.

84 proc. francuskich rodziców uważa, że w ostatnich latach wizerunek dziewczynek drastycznie się pogorszył. – Są coraz częściej traktowane jak przedmioty. 20 proc. z nich w wieku 14 lat doświadczyła już co najmniej raz jakiegoś rodzaju przemocy seksualnej – podkreśla Jouannozawartość zablokowana

Autor: Aleksandra Rybińska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama