Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​PO chce dymisji Błaszczaka

Dodano: 08/06/2017 - numer 1744 - 08.06.2017
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
POLITYKA \ Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Posłowie uważają, że szef MSWiA zaniedbał sprawę śmierci Igora Stachowiaka po tym, jak policjanci z wrocławskiego komisariatu torturowali go paralizatorem. Pod koniec maja zobaczyliśmy bulwersujący film pokazujący to, co wydarzyło się w 2015 r. w komisariacie policji we Wrocławiu, gdzie funkcjonariusze torturowali paralizatorem zatrzymanego Igora Stachowiaka. Nie wierzę, że najważniejsze osoby w państwie przez ponad rok o tym nie wiedziały. Do tej pory nie zostało wyjaśnione to, czy i jeśli tak, to jacy politycy nie chcieli dopuścić do tego, by sprawa wyszła na jaw – stwierdził podczas wczorajszej konferencji
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze