Intratna maszynka do zabijania

NIEMCY \ BĘDĄ KARALI ZA ZARABIANIE NA EUTANAZJI

Numer 150 - 06.03.2012Świat

W niedzielę po wielogodzinnych dyskusjach politycy koalicji CDUCSU i FDP wypracowali wspólne stanowisko wobec stowarzyszeń, które za asystowanie przy samobójstwie pobierają opłaty. Ustalono, że czerpanie zysków z eutanazji będzie karalne.

Prawo niemieckie zakazuje co prawda aktywnej eutanazji (paragraf 216 kodeksu karnego), ale eutanazja pasywna nadal pozostaje legalna. Karze nie podlegają osoby, które udostępniają środki, a nawet uczestniczą w samobójstwie drugiej osoby.

W Niemczech robi się coraz głośniej o inicjatywie prawnika Rogera Kuscha, byłego senatora i wynalazcy słynnej maszyny do popełniania samobójstw. Kusch, który ma w Niemczech przydomek Doktor Śmierć, jest zagorzałym zwolennikiem zalegalizowania eutanazji i założycielem stowarzyszenia świadczącego usługi eutanazyjne Sterbehilfe Deutschland e.V. W 2006 r. za swoje kontrowersyjne poglądy został usunięty z CDU. Polityk zadziwił opinię publiczną, gdy w 2008 r. przedstawił wyprodukowany przez siebie automat do zabijania. Maszynę za odpowiednią opłatą wypożyczał samobójcom. Zanim zajęła się nim niemiecka prokuratura, zdążył już uczestniczyć w samobójstwie kilku osób. Za niedozwolony obrót lekami i nielegalne podawanie medykamentów osobom trzecim sąd w Niemczech skazał go na karę grzywnyzawartość zablokowana

Autor: Czesław Makulski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama