Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W ubogiej stajence, w ubogim grobie

Dodano: 17/06/2017 - numer 1751 - 17.06.2017
Zabrakło tu możliwości scenograficznych Opery Narodowej i artystycznego rozmachu, ale została prawda o Zmartwychwstałym i uwierające pytanie o kondycję naszej wiary dziś. Teatr Oratorium mieszczący się przy bazylice przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie wystawił spektakl „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”. W sobotę 17 czerwca o godz. 19 ostatnie w tym sezonie wystawienie. Gorąco polecamy! Tekst Mikołaja z Wilkowiecka przenosi nas w realia Jerozolimy. Akcja rozpoczyna się już po śmierci Chrystusa. Strażnicy pilnują grobu, a trzy Maryje kupują oleje, by namaścić ciało Chrystusa. Gdy strażnicy odkrywają pusty grób, chcą rozsławić tę wieść. Jednak żydowscy „biskupi” opłacają ich, by mówili, że ciało wykradziono. Tymczasem Jezus staje przed bramami piekła i spotyka się z szatanami
     

36%
pozostało do przeczytania: 64%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze