Pierwszy raz od trzech lat

Dodano: 04/07/2017 - numer 1765 - 04.07.2017
TENIS \ Jerzy Janowicz wygrał spotkanie w I rundzie turnieju w Wimbledonie z reprezentantem Kanady Denisem Shapovalovem 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 Jerzy Janowicz przypomniał swoim kibicom, że jeszcze cztery lata temu grał w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Wczoraj nasz najlepszy tenisista wygrał pierwszy mecz na londyńskiej trawie po trzech latach przerwy i awansował do II rundy. Kolejnym rywalem Janowicza będzie Tunezyjczyk Malik al-Dżaziri. Łodzianin na korcie pojawił się wczoraj jako jeden z pierwszych zawodników w turnieju. Mecz nie był dla Janowicza spacerkiem. Trwał aż 2 godziny i 25 minut. Polak, 141. w rankingu ATP, podejmował zawodnika sklasyfikowanego o 23 pozycje niżej, ale nie był faworytem tego spotkania. Shapovalov w