Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Żądali dymisji Adama Bodnara

Dodano: 04/07/2017 - numer 1765 - 04.07.2017
Dymisja dziś! Dymisja dziś! – skandowali uczestnicy pikiety zorganizowanej wczoraj w związku z przyjazdem do Łodzi rzecznika praw obywatelskich. Adam Bodnar otworzył w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi punkt konsultacyjny swojego biura. Nie spodobało się to przedstawicielom kilku łódzkich organizacji, które postanowiły zaprotestować i wezwać rzecznika do podania się do dymisji w związku ze słowami, które Adam Bodnar wypowiedział 20 czerwca na antenie TVP Info w programie „Minęła dwudziesta”. Powiedział wtedy: „Musimy pamiętać o tym, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holocaustu. W tym także – o czym mówię z ubolewaniem – także naród polski”.– Pan rzecznik oskarżył naród polski o współuczestnictwo w Holocauście. Ta opinia jest nieprawdziwa i krzywdząca. Każdemu obywatelowi RP
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze