Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Uwolnić Górczewską

Dodano: 08/07/2017 - numer 1769 - 08.07.2017
W lipcu dojdzie do precedensowego procesu. Polska spółka ZMG domaga się unieważnienia umowy z Tesco, która ubezwłasnowolniła ZMG na ponad pół wieku. Chodzi o użytkowanie gruntów przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Z dokumentów wynika, że w latach 90. zagraniczna firma wykorzystała brak doświadczenia polskiej firmy. Zapewniła sobie użytkowanie jej terenu na 55 lat na korzystnych warunkach finansowych. Zarówno ZMG, jak i Tesco są „spadkobiercami” sytuacji, jaka miała miejsce w latach 90. Zakłady Remontowe Energetyki Warszawa, byłe przedsiębiorstwo państwowe świeżo sprywatyzowane na mocy ustawy o komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych (przekształcone w ZREW SA), decyzją wojewody do 2089 r. otrzymało w wieczyste użytkowanie grunt przy Górczewskiej, miejsce, gdzie od lat
     

24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze