​Czas na Kanadyjczyka

numer 1773 - 13.07.2017Sport

HOKEJ NA LODZIE PZHL stawia na Kanadę. Nowym trenerem reprezentacji Polski został Kanadyjczyk Ted Nolan. To uznany szkoleniowiec, który przez sześć sezonów pracował w NHL‑u. – Chcę pomóc reprezentacji Polski w awansie do elity. Chciałbym, żeby udało się to w ciągu dwóch sezonów – mówi nam Nolan.

Razem z nim kadrę poprowadzi Tom Coolen, który oprócz tego obejmie GKS Katowice. To właśnie Coolen będzie oknem na polską ligę dla Nolana. Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie zamierza się przeprowadzać do naszego kraju, będzie przyjeżdżał do Polski tylko na zgrupowania i mecze. Już dziś wraca do Kanady, a w Polsce ponownie zobaczymy go pod koniec sierpnia. – Na razie nie wiem zbyt wiele o polskich zawodnikach, ale to niedługo się zmieni. Najbardziej w wizji pracy w waszym kraju podoba mi się to, że cała dyscyplina chce iść do góry. Zrobię wszystko, żeby polski hokej stał na wyższym poziomie – dodaje Kanadyjczyk.

Dla obu panów nie będzie to pierwsza tego typu współpraca. Na podobnych zasadach pracowali z reprezentacją Łotwy, osiągając całkiem niezłe wyniki. Kulminacyjnym momentem był awans z Łotyszami na igrzyska olimpijskie w Soczizawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się