​Drugi dzień z prezes Fedu

numer 1774 - 14.07.2017GospodarkaWALUTY Bank Kanady umocnił CAD. Dolar słaby, ale zyskiwał do euro. Wspólna waluta osłabła po danych inflacyjnych. Mocne waluty z antypodów.

Środa dla rynku walutowego była szczególna. Dla kluczowej pary początek dnia nie sugerował wyraźnego umocnienia dolara – scenariusz był wręcz odmienny. Ale wystąpienie przed komisją Izby Reprezentantów prezes Fedu zmieniło bardzo wiele. Dolar zakończył dzień na plusie także do franka (do którego ostatnio sporo stracił). Inaczej było w relacji do funta, jena i przede wszystkim waluty kanadyjskiej. Podniesienie stóp o 0,25 proc. umocniło bardzo walutę, która zyskała do dolara 1,3 proc. W relacji do euro zwyżka była jeszcze mocniejsza i CAD zyskał 1,8 proc. To zarazem dowód, że decyzje o stopach bardzo mocno wpływają na rynek. 

Wczorajsze wczesne przedpołudnie to bardzo silne wahania ­

EUR/USD. Do godz. 8 rano euro zyskiwało, będąc na plusie ponad 40 pipsów. Potem wraz z publikacją danych na temat inflacji (zgodnej z oczekiwaniami w Niemczech i we Francji) waluta zaczęła tracić, by po godz. 10 być nawet na lekkim minusie. Zupełnie inny trend towarzyszył funtowi. Bez istotnych danych przed południem waluta kontynuowała swój wzrost w relacji do dolara. Od środy funt nadrabia zaległości wobec dolara, choć tygodniowy wynik w dalszym ciągu był ujemnyzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się