​Pierwsze Mieszkania+ w stolicy

numer 1774 - 14.07.2017GospodarkaBUDOWNICTWO Niespełna sześć kilometrów od ścisłego centrum Warszawy zbudowanych zostanie ok. 1100 mieszkań dostępnych w programie Mieszkanie+. W czwartek 13 lipca szefowie Poczty Polskiej i BGK Nieruchomości podpisali pierwszą w Warszawie umowę przewidującą budowę mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

Działki, na których będą realizowane inwestycje, zostaną wniesione przez Pocztę Polską w formie aportu. Budowę mieszkań sfinansuje spółka BGK Nieruchomości (BGKN). Budynki powstaną w dwóch lokalizacjach. W pierwszej, na ponaddwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego 28, zbudowanych będzie ok. 450 mieszkań, w drugiej, o powierzchni trzech hektarów, znajdującej się niedaleko przy ul. Worcella 1, powstanie ok. 650 mieszkań. – Budowa rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku – zapowiedział Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGKN, dodając, że konieczne jest jeszcze uzgodnienie szczegółowych zasad prowadzenia inwestycji.

Umowę ze strony Poczty Polskiej podpisali prezes Przemysław Sypniewski i członek zarządu Paweł Skoworotko, a ze strony BGK Nieruchomości wiceprezes zarządu Włodzimierz Stasiak i członek zarządu Bartłomiej Pawlak. W spotkaniu wziął udział również Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, oraz Witold Słowik, wiceminister rozwoju.

Minister Adamczyk powiedział, że cieszy się, iż to właśnie Poczta Polska jako pierwsza spółka podpisała umowy na realizację inwestycji, na dodatek w bardzo dużym mieściezawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się