​Ruszamy do Wilna

numer 1775 - 15.07.2017Sport

Dzisiaj rano na pątniczy szlak wyruszyła 27. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy organizowana przez salezjanów z inspektorii warszawskiej. Od początku istnienia „GPC” nasi czytelnicy duchowo uczestniczą w tym wydarzeniu, czy to przez relacje z pielgrzymki, czy też modlitewną łączność z pątnikami podążającymi do Matki Bożej Miłosierdzia. Tradycyjnie na pielgrzymkowym szlaku będę polecał Panu Bogu wszystkie Wasze intencje. Wielu naszych czytelników osobiście bierze udział w tych rekolekcjach w drodze.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło „Idźcie i głoście”, które jest również myślą przewodnią programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce w 2017 r. W związku z tym przygotowaliśmy (pod tym tytułem) specjalną publikację z konferencjami pielgrzymkowymi, które będą wygłoszone na pątniczym szlaku. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń, które towarzyszą nam w tym roku, a więc okrągłych rocznic objawień w Gietrzwałdzie i Fatimie, postaci św. Brata Alberta i bł. Poznańskiej Piątki, wychowanków oratorium salezjańskiego, męczenników II wojny światowej, czy też 90. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie.

Nasza pielgrzymka oprócz wymiaru religijnego charakteryzuje się także patriotycznym klimatem, który zawdzięczamy naszym rodakom licznie witającym nas na Wileńszczyźnie. Są to spotkania szczególne, często pełne wzajemnych wzruszeńzawartość zablokowana

Autor: Ks. Jarosław Wąsowicz SDB


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się