fot. Tomasz Hamrat/Gazeta PolskaH

Budowa CPK oznacza zmiany na Okęciu

numer 1775 - 15.07.2017Gospodarka

Budowa i otwarcie CPK jest równoznaczne z zamknięciem portu lotniczego na Okęciu dla takiego ruchu, jaki jest wykonywany obecnie. O tym, czy będzie na nim realizowana inna działalność lotnicza, np. na potrzeby związane z obronnością, ta decyzja na nas jeszcze czeka – powiedział Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.

Z pewnością bilans otwarcia CPK jest jednocześnie bilansem zamknięcia Okęcia dla ruchu lotniczego takiego jak dotychczas – mówił Wild. Dodał, że budowa CPK nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska Modlin, ponieważ jest ono przeznaczone do obsługi tanich linii opartych na prostej infrastrukturze.

Wild zapowiedział, że jeszcze w lipcu Radzie Ministrów zostanie przedstawiony projekt uchwały, która będzie podstawą do rządowego programu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jego zdaniem umożliwi to zmianę rządowych dokumentów określających m.in. strategię w zakresie transportu, przyjęcie rządowego projektu ustawy, która będzie mogła przyspieszyć proces inwestycyjny, oraz wszelkich innych działań, w sposób maksymalny usprawniających i przyspieszających inwestycje, tak aby projekt można było zrealizować w ciągu 10 lat.

Pytany o ostateczną lokalizację Centralnego Portu Komunikacyjnego pełnomocnik stwierdził, że branych jest pod uwagę kilka kryteriówzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się