fot. Tomasz Hamrat/Gazeta PolskaH

LOT‑em dalej, taniej i szybciej

numer 1776 - 17.07.2017Gospodarka

Polskie Linie Lotnicze LOT odebrały z fabryki Everett koło Seattle ostatniego zakontraktowanego boeinga 787–8. To już ósmy dreamliner, który będzie latał w barwach LOT‑u. W przyszłym roku narodowy przewoźnik zacznie odbierać większe dreamlinery B787–9, a od listopada br. do 2020 r. spółka odbierze z fabryki Boeinga osiem samolotów wąskokadłubowych najnowszej generacji 737 MAX 8.

PLL LOT mają obecnie najmłodszą i najnowocześniejszą flotę w Europie. Dreamlinery to najbardziej zaawansowane technologicznie samoloty świata. Maszyny mają m.in. przestronną kabinę i większe okna, zapewniają też system wilgotnego powietrza i wyższe ciśnienie, co sprawia, że nawet długa podróż nie jest bardzo męcząca. Mogą latać wyżej, szybciej i dalej od innych samolotów podobnej wielkości, spalają przy tym o wiele mniej paliwa.

Dzięki nowoczesnej flocie LOT staje się coraz silniejszym graczem na europejskim niebie. Ósmy dreamliner, który został właśnie odebrany, umożliwi przewoźnikowi przede wszystkim zwiększenie już od lipca częstotliwości rejsów na trasach azjatyckich – do Seulu z trzech do pięciu razy w tygodniu, a do Tokio z trzech do czterech razy w tygodniu. Od sierpnia dreamliner pojawi się na stałe na trasie z Warszawy do Newark w USA, która jest obsługiwana pięć razy w tygodniu.

Od 2016 r. LOT rozpoczął intensywny rozwój połączeń dalekiego zasięgu, uruchamiając rejsy do Tokio, Seulu, Los Angeles, Newark, a także z Krakowa do Chicagozawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się