Nożownik celował w zagranicznych turystów

numer 1776 - 17.07.2017Świat

Odsuńcie się! Nie chcę Egipcjan – krzyczał rozsierdzony nożownik, zabijając dwie niemieckie turystki i raniąc kolejne wczasowiczki wypoczywające w egipskim kurorcie. Napastnik został obezwładniony przez personel hotelowy i przekazany policji. Służby ustaliły, że 28-latek był dżihadystą.

Agencja AFP podaje, że podczas przesłuchania 28-letni mężczyzna, który w piątek zabił dwie Niemki i ranił cztery inne wczasowiczki, przyznał, że należy do organizacji dzihadystycznej. Wstępne wyniki śledztwa wskazują, że ekstremista dostał się na teren hotelu Sunny Days El Palacio, przypływając z położonej w pobliżu publicznej plaży, a następnie rzucił się na wypoczywające w hotelu turystki.

– Mężczyzna miał przy sobie nóż i trzykrotnie ranił dwie ofiary w klatkę piersiową. Kobiety zmarły na miejscu – relacjonował menedżer hotel Saud Abdelaziz. – Następnie nożownik przeskoczył przez ogrodzenie do innego hotelu i próbował przepłynąć stamtąd do innej plaży – dodaje pracownik kurortu. Ochroniarze i pracownicy hotelu rzucili się w pogoń za uciekającym mordercą. Udało się im szybko go schwytać i oddać w ręce policji.

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami rany odniosły turystki z Armenii, Republiki Czeskiej oraz Rosjizawartość zablokowana

Autor: Joanna Kowalkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się