Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przywrócić pluralizm w mediach!

Dodano: 08/03/2012 - Numer 152 - 08.03.2012
PO-wska władza coraz bardziej boi się niezależnych dziennikarzy i niepokornych mediów. Świadczą o tym choćby nieprzyznanie koncesji TV Trwam na nadawanie naziemne oraz ostatnie żenujące groźby rzucane przez ministra Sikorskiego oraz premiera Tuska pod adresem dziennikarzy zadających niewygodne pytania. Czy to nowa strategia władzy, mająca zdusić krytykę jej nieudolnych rządów? Wydaje się, że tak. Ogrom kłamstwa, jaki nagromadził się za czasów tej władzy, wymaga z jej punktu widzenia narzucenia szczególnej dyscypliny medialnej. Nawet takiej, która pozostawia po sobie pręgi. Platforma, jak żadna inna siła polityczna w pokomunistycznej Polsce, podjęła bezwzględną i udaną akcję zawłaszczania mediów publicznych. Swoimi ludźmi obsadziła TVP i PR, doprowadziła do zlikwidowania programów, które
     

22%
pozostało do przeczytania: 78%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze